طولانی ترین سفرها با اولین قدم آغاز می شود …

داستان از کجا شروع شد!

داستان از آنجایی آغاز شد که تصمیم گرفتم(سعید یاورنیا) برای همیشه با تولید و توسعه نرم افزارهای بخش دولتی(صنعت برق) خداحافظی کنم، این تغییر موجب شد به طور کامل ابزار کارم یعنی دات نت(NET.) مایکروسافت را پس از سالیان طولانی کنار بگذارم، شاید به جرات بگویم که کنار گذاشتن تجربیاتی که در این سال ها بدست آوردم کار بسیار سختی بود، اما تغییر لازمه موفقیت است.

می خواستم یک برنامه نویس کسب و کاری باشم، شخصی که علاوه بر دانش برنامه نویسی با سایر مسائل صنعت از جمله دیجیتال مارکتینگ، سئو و … آشنا باشد، به همین دلیل از تجربیات گذشته فقط بخش تحلیلی و زبان PHP که از قدیم به آن علاقمند بودم را با خود همراه کردم.

هنوزم هم باید تغییر می کردم، برخی از برنامه نویس ها چرخ را از ابتدا اختراع می کنند، از جمله خود من که همیشه به دنبال تولید یک CMS کامل و اختصاصی بودم، اما طرز فکرم را اصلاح کردم و رفیق وردپرس شدم، حالا ترجیح می دهم در کنار طراحی و توسعه وب به مسائل فنی و ریزه کاری های آن مسلط شوم.

سرانجام در آذرماه ۱۳۹۶ مدیر دِو را راه اندازی کردم و می خواهم به حوزه طراحی و توسعه وب، بهینه سازی سایت، مسائل مربوط به کسب و کار اینترنتی و البته کمی سئو بپردازم.

ناگفته نماند همچنان در حال یادگیری هستم و از اینکار لذت می برم …


هدف چیست؟

هدف و رسالت مدیر دِو ارائه محتوای غنی و کاربردی در جهت آموزش طراحی و توسعه وب با رویکرد کسب و کار اینترنتی می باشد، تمام تلاشمان را می کنیم که این آموزش ها از کیفیت لازم برخوردار باشد، در حال حاضر مطالب و محتوای آموزشی را در دو دسته کلی زیر تقسیم بندی کردیم، اما به مرور زمان به این دسته ها افزوده خواهد شد.

 

آموزش های وردپرس

وردپرس

برای راه اندازی استارتاپ، فروشگاه های اینترنتی، بلاگ های ساده و پیچیده می توانید روی کمک وردپرس حساب کنید، اما بهتر است در این زمینه منطقی باشید، شاید برای استارتاپی که بعدها به یک کسب و کار بزرگ تبدیل می شود تولید و برنامه نویسی یک سیستم اختصاصی گزینه بهتری باشد، اما بهتر است در ابتدای کار به جای صرف هزینه فراوان از وردپرس به عنوان یک MVP اولیه استفاده کنید.

از آنجایی که وردپرس تنها نصب ۵ دقیقه ای نیست و پس از نصب آن تازه کارتان شروع می شود تصمیم گرفتیم در این قسمت به راهکارهای فنی و کدنویسی، مسائل امنیتی و تکنیک های افزایش سرعت وردپرس بپردازیم.

 


آموزش های سئو و بهینه سازی سایت

دِو مگ

با توجه به اینکه هدف اصلی ما طراحی و توسعه وب است، تصمیم گرفتیم مطالب خارج از این حوزه را در این دسته قرار دهیم.

قابل انکار نیست که تلاش های شبانه روزی شما در نتایج گوگل نشان داده خواهد شد، سئو یکی از اضلاع مهم و حیاتی موفقیت کسب و کار اینترنتی محسوب می شود، هر چقدر بازدیدکننده بیشتری جذب کنید احتمال فروش بیشتری در انتظارتان خواهد بود، معادله ساده ای که به بخش های دیگر این اکوسیستم از جمله استراتژی، بازاریابی و کیفیت محتوا، تبلیغات، شبکه های اجتماعی و … نیز وابسته است.

در این بخش آموزش های مختلفی از جمله سئو تکنیکال، سئو داخلی، تکنیک های افزایش سرعت وب سایت و هر آنچه که برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی لازم است را قرار می دهیم.

مدیریت کسب و کار اینترنتی خود چالش بسیار بزرگی است، اینکه از چه ابزارهایی برای بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، چگونه اثربخشی تبلیغات را اندازه بگیرید، در چه کانال هایی به دنبال مشتری باشید، از چه مسیرهایی بازخورد یا فیدبک مشتری را دریافت کنید، و هزاران سوال دیگر که سعی می کنیم در آموزش های مختلفی از جمله گوگل آنالیتیکس، ایمیل مارکتینگ و … به بررسی آنها بپردازیم.


به کمک شما احتیاج داریم!

دست نمادی از قدرت و نیرو است و همه می دانیم که یک دست توانایی اش محدود و برای انجام کارهای بزرگ ناتوان است…

اگر دستی بر آتش دارید و می توانید در هر کدام از بخش های بالا محتوا و مقالات آموزشی تولید کنید، خوشحال می شویم دانش ارزشمندتان را با نام خود در مدیر دِو منتشر کنید تا دیگران هم از آن استفاده و بهره لازم را ببرند.