آموزش مخفی کردن ابزارک های وردپرس در دستگاه های موبایل

مخفی کردن ابزارک های وردپرس

در این پست آموزشی قصد داریم افزونه ای قدرتمند را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید ویجت ها یا ابزارک های وردپرس را در شرایط خاصی از دید کاربران پنهان کنید، به عنوان مثال در مدیر دِو دو ویجت خبرنامه یکی در سایدبار و یکی هم در بخش فوتر سایت قرار دارد.

مطئمنا اگر بازدیدکننده ای از طریق موبایل وارد وب سایت شود دو ابزارک مشابه را در پایین صفحه مشاهده خواهد کرد، این مورد علاوه بر شلوغی صفحه تجربه کاربری ناخوشایندی را منتقل خواهد کرد، پس چه بهتر یکی از آنها را مخفی کرده و به کاربران موبایلی نشان ندهیم.

ویجت خبرنامه مدیر دِو

و اما در ادامه مراحل انجام اینکار را به صورت گام به گام آموزش می دهیم:

۱- افزونه Widget Options

در قدم اول پلاگین Widget Options را نصب و فعال کنید، این افزونه دارای دو نسخه پولی و رایگان است که نسخه رایگان آن نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

افزونه widget options برای مدیریت ابزارک ها

۲- تنظیمات افزونه

حال کافی است از منوی “نمایش” گزینه “ابزارک ها” را انتخاب کنید، همانطور که ملاحظه می کنید Widget Options در پایین هر ویجت چندین گزینه اضافه کرده است، برای مخفی کردن ویجت موردنظرتان مطابق تصویر زیر عمل کنید.

تنظیمات افزونه widget options در بخش ابزارک های وردپرس

در نهایت تغییرات را “ذخیره” کرده و تست های لازم را انجام دهید.

افزودن کلاس و آی دی به ابزارک(اختیاری)

قابلیت های Widget Options به همین جا ختم نمی شود، شما می توانید Class یا ID اختصاصی خود را به هر ابزارک اضافه کرده و آنها را از طریق CSS یا JS مدیریت کنید.

در مثال خبرنامه به جای مراحل بالا می توانید یک کلاس با نام hide-on-mobile به صورت زیر تعریف کنید.

افزودن کلاس ابزارک های وردپرس

حالا همه چیز در اختیار شماست، کافی است متناسب با ابعاد استاندارد دستگاههای موبایل Media Query های خاص خودتان را بنویسید.

@media ( max-width: 767px ) {
  .hide-on-mobile {
    display: none;
  }
}

 

به عنوان نکته پایانی در صورتی که به فایل های قالب دسترسی ندارید از طریق افزونه Simple Custom CSS کدهای CSS را اعمال کنید.

برچسب ها
سعید یاورنیا 118 نوشته 142 دیدگاه

توسعه دهنده PHP و Wordpress
توسعه وب سایت یکی از کارهایی است که تلاش می کنم تخصصم رو در اون بالا ببرم، یادگیری تکنولوژی های جدید یکی از چالش هایی است که به شدت به آن علاقمند هستم.

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.